Máme zkušenosti s dopravou domácích koček a psů od štěňat po dospělé jedince včetně větších ras, dále hospodářských zvířat od jednodenních kuřat po lesní zvěř, exotických zvířat a zvířat v rámci výměn mezi zoologickými zahradami. Vždy se snažme najít pokud možno co nejrychlejší a zároveň cenově dostupné spojení z letiště Praha do destinací v Evropě, Severní a Jižní Americe, Asii i v Austrálii či na Novém Zélandu.

 

 

Doprava domácích mazlíčků ››

Stěhujete se z ČR a potřebujete dopravit do dané destinace i svého čtyřnohého mazlíčka? Jste chovatel a objednal si od Vás štěně nebo kotě zahraniční zájemce? Pak jste na správném místě.

Letecká doprava psů a koček se dá obvykle realizovat od 10 týdne jejich věku (v některých případech již od 8 týdne věku). Pokud to jde, snažíme se využívat nejkratšího možného spojení na přímých letech z Prahy, což se týká především Evropy. V případě doprav do USA, Kanady, Jižní Ameriky, Asie apod. se většina doprav realizuje s přestupem přes Frankfurt, Amsterodam, Brusel, Dubai, Soul apod.  Během dopravy jsou zvířata umístěna do vyhřívaného nákladového prostoru letadla, ve skladech jsou v klimatizovaných místnostech. Zvířata nesmějí být před dopravou uspávána nebo tlumena prášky, jedním z důvodů je např. i to, že pak není z jejich reakcí zřejmé, jestli jsou během dopravy v dobrém stavu.

Zvířata musí být přepravována v dostatečně pevné a velké plastové přepravce s kovovými případně plastovými dvířky. Podobné přepravky koupíte ve většině petshopů a zverimexů. Přepravka musí být dostatečně dlouhá, aby v ní zvíře mohlo ležet v přirozené poloze, široká, aby se v ní mohlo otočit a vysoká tak, aby se v ní mohlo postavit na čtyři, přičemž se nesmí hlavou či ušima dotýkat stropu přepravky. Obecně se dá říct, že přepravka by měla být na výšku o cca 5cm vyšší než dopravované zvíře, délka přepravky by měla odpovídat délce zvířete + polovina délky přeních nohou. Na šířku by přepravka měla mít dvojnásobek šířky zvířete.

 

 

Na dně přepravky musí být savý materiál (např. rozložená papírová plena) a na dvířkách přepravky musí být upevněna miska (v některých případech jsou vyžadovány dvě misky).

 

Zvířata musí být doprovázena očkovacím průkazem (pasem) a musí mít vakcinace a další ošetření patřičná ke svému věku a dle předpisů země, do které jsou odesílána. Většina zemí požaduje od 3 měsíců věku vakcinaci proti vzteklině obvykle s několikatýdenní lhůtou na vývin protilátek, odčervení, ošetření proti klíšťatům apod. Některé země mohou vyžadovat krevní test na protilátky či další vyšetření, někde musí příjemce zase například předem získat povolení k dovozu od tamních veterinárních autorit. Obvykle je také vyžadováno označení zvířete čipem.

Vždy požadujte po příjemci, aby Vám závazně poslal veterinární požadavky platné pro dovoz živých zvířat v jeho zemi. Za správnost vakcinace daného zvířete je primárně zodpovědný odesílatel resp. příjemce zvířete. V případě nesrovnalostí může být zvíře po příletu do své destinace umístěno do karantény, přeočkováno apod. a náklady na tato opatření jsou pak účtovány příjemci nebo odesílateli zásilky.

Cena dopravy je závislá na váze a především velikosti přepravky.

 

V případě dotazů ohledně ceny dopravy, správné velikosti přepravky apod. se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám poradíme.

 

Importy živých zvířat do ČR obecně nezajišťujeme. V těchto případech je potřeba se v místě odeslání obrátit na podobně specializovanou firmu, která Vám dopravu a související služby zajistí lokálně.